Ökogyülekezet a rádióban

Az Európa Rádió Ismerjük meg egymást c. magazinműsorának volt vendége Szalay László Pál lelkipásztor, a Telkibányai Református Gyülekezet vezetője. Közösségük az Ökogyülekezeti Mozgalom indulása óta ökogyülekezet. Három ciklus óta a díjazott ökogyülekezet címet viselik.
templom03
Forrás: Szalay László Pál

A református gyülekezet múltjáról és az elmúlt bő másfél évtizedről beszélgetett a gyülekezet lelkipásztorával, Szalay László Pállal, a szerkesztő/riporter
Kissné Veres Viktória.

Ismerjük meg egymást c. magazinműsor az Európa Rádió miskolci hullámhosszán hangzott el.
Ezúttal Telkibányára látogattak el, amely falu neve 1270 óta ismert.

A rádióbeszélgetés itt hallgatható meg: (2021-04-14 [hétfő] . 11:10 Ismerjük meg egymást! | Bemutatjuk református közösségeinket és mindennapjaikat (a hírek után, 9:40-től kezdődően)

A gyülekezet őshonos gyümölcsös kertet tart fenn, és résztvevője az Őshonos gyümölcsfák skót–magyar együttműködési programnak.

2021. április 19-én 20 órakor (CET) szeretettel várunk mindenkit egy nyilvános online eseményre, ahol a résztvevő gyülekezetekkel (magyar részről Telkibánya, Szólád és Hajdúnánás) és a projekttel ismerkedhetnek meg az érdeklődők.
A belépési adatok:
Scotland/ Hungary Church Orchard Twinning Project