A teremtett világ megőrzése konferencia a Zöld Szervezetek Országos Találkozóján

Cím:
Mikor:
Szo, 2016 április 30.
Hol:
Őriszentpéter, Városszer 46.
Kategória:
Események

Leírás

„Íme, szövetségre lépek veletek és utódaitokkal, meg minden élőlénnyel, amely veletek van: madárral, állattal és minden földi élőlénnyel; mindennel, ami a bárkából kijött, minden földi élőlénnyel.” I. Móz 9:9-10.

A teremtett világgal való gondos bánásmód a hívő ember számára lelkiismereti kötelesség. Látjuk, hogy a környezeti problémák morális, etikai válságban gyökereznek, ezért a válaszokat is ebben a megközelítésben kell keresnünk. Az együttműködés mindannyiunk érdeke, ezért is fontos a keresztény közösségek aktív részvétele a környezetvédelem nagy közös ügyében.

A Zöld Civil Szervezetek Országos Találkozóját huszonhatodszor tartják meg. Idén a  szakmai programok, kirándulások, Zöld Majális és sokszínű kulturális programok mellett teremtésvédelmi konferenciával is várják a résztvevőket, az Ökogyülekezeti Mozgalom (református) és a Naphimnusz Teremtésvédelmi Egyesület (katolikus) szervezésében.

A konferencia első felében bemutatkoznak, és közös gondolkodásra hívnak minden érdeklődőt az egyházi és egyházhoz kötődő civil teremtésvédelmi szervezetek. Ezt követően interaktív bibliodráma játékban bogozhatjuk tovább a miérteket és hogyanokat.

Hely:
Őriszentpéter, Városszer 46.