Konferencia a Teremtés hetén

Hála és felelősség a sokféleségért címmel konferencia kerül megrendezésre a Teremtés hetén 2019. október 3-án az Evangélikus Hittudományi Egyetemen.

2019-ben a Teremtés hetének témája hála és felelősség, az év ENSZ által meghatározott globális célja a biológiai és ökológiai diverzitás védelme. Konferenciánk egyrészt a sokszínű természet együttműködését kívánja példaként állítani a társadalom elé. Másrészt a hála és felelősség aspektusát emeli ki, mint lehetséges utat a teremtésvédelem számára: a különböző „másik” létezését mint értéket felfogó, és azt aktívan, támogatóan megőrző magatartást az ökológiai, társadalmi és vallási térben.

Időpont:         2019. október 3., csütörtök, 10-16 óra
Helyszín:        Evangélikus Hittudományi Egyetem (Bp XIV., Rózsavölgyi köz 1-3., a Bosnyák térnél)

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Jelentkezési határidő: 2019. szeptember 30.

További információ:
Farkas István, Tanácsadók a Fenntartható Fejlődésért, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., +36-70-340-8801
A konferencia részletes programja  ITT elérhető.
A konferencia az Oikosz – közös házban élünk projekt partnerei (a Tanácsadók a Fenntartható Fejlődésért, a Csalán Egyesület, a Károli Gáspár Református Egyetem Ökogyülekezeti Műhelye, a Magyarországi Evangélikus Egyház Ararát Munkacsoportja és a Naphimnusz Teremtésvédelmi Egyesület) és az Evangélikus Hittudományi Egyetem rendezésében valósul meg.