Ökogyülekezeti díjat nyert közösségek

Az Európa Rádió műsorában beszélgetett Hegedűs Márk a 2020-ban ökogyülekezeti díjat nyert közösségekkel.

SZARVASI REFORMÁTUS EGYHÁZKÖZSÉG

GÓDOR ANNAMÁRIÁVAL ÉS BÁNFI ZSUZSANNÁVAL, A SZARVASI GYÜLEKEZET TAGJAIVAL BESZÉLGETTÜNK

A közösség azt vállalta, hogy a következő három évben tudatosan, rendszeresen szervez teremtésvédelmi eseményeket, programokat, például meglátogatják a gyülekezetükhöz tartozó méhészeket, madarakat figyelnek meg, kirándulnak a természetben. Emellett persze fizikai változtatásokra is készülnek, például lebomló szemeteszsákok és ökológiailag tisztítószerek használatát.

HAJMÁSKÉR-SÓLYI REFORMÁTUS TÁRSEGYHÁZKÖZSÉG
BIKÁDI LÁSZLÓ KÁROLY LELKÉSSZEL BESZÉLGETÜNK A FŰNYÍRÓ BIRKÁIKRÓL, AZ ŐSHONOS GYÜMÖLCSFÁIKRÓL, A LEVENDULA ÜLTETVÉNYÜKRŐL, ÉS MINDEZEK KÖZÖSSÉGTEREMTŐ EREJÉRŐL

Az elismerésre olyan már ökogyülekezetek pályázhatnak, akik nagyobb ívű teremtésvédelmi akciókat hajtanak végre. A díjazott dunántúli református közösségnek például van öt birkája, akik leváltották a fűnyírót, tovább őshonos gyümölcsfákat ültettek, és levendula ültetvényük is van. Bikádi László Károly lelkipásztor azt mondja, ezek a kezdeményezések közösséget is építenek, és ez leaglább olyan fontos, mint a teremtett világ megőrzése.

Forrás:europaradio.hu