Teremtő bizonytalanság - a remény nem csal meg - Zöld Civil On

A jubileumi Környezet- és Természetvédő Civil Szervezetek Országos Találkozója a járványhelyzetre való tekintettel az online térben valósul meg 2020.szeptember 21-25. között. Az idei évben ötödik alkalommal jelenik meg a teremtésvédelem a témák sorában, ennek keretén belül az Ökogyülekezeti Mozgalom szervezésében plenáris beszélgetésre kerül sor.

2020. szeptember 21-25. között a világháló biztosít helyszínt a Zöld Civil ON - Környezet- és Természetvédő Civil Szervezetek Országos Nemtalálkozója programsorozatnak. Az alábbi kiadványban a találkozó fontosabb részletei olvashatók.

A bemutatott programok lehet, hogy változni fognak és lehetnek olyan programok, amelyek később kerülnek be az események közé, ezért ebből a kiadványból kimaradnak, így a Zöld Civil közösségi oldalt érdemes figyelni, ahol minden program bemutatásra kerül.

Szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt a programsorozat szerdai állomására, a teremtésvédelmi plenáris beszélgetésre:

Teremtő bizonytalanság - a remény nem csal meg
Időpont: 2020. szeptember 23. szerda 17:30-19:30
Helyszín: Zoom

A jelenlegi helyzetben nagyon sok bizonytalansággal nézünk szembe, mind a munkahelyek, iskolák, a gazdaság és az egész világunk jövőjét illetően.
A szolidaritás fontosságáról; a kisközösségekben rejlő erőforrások jelentőségéről; a közösségek környezeti felelősségvállalásában a vallási elköteleződés szerepéről; a civil és egyházi szervezetek közös munkájáról, valamint teremtésvédelmi akciókról és ötletekről beszélünk az első órában.
Hogyan lehet a bizonytalanság teremtő? Milyen remény az, ami nem csal meg? Ezekre a kérdésekre keressük a választ a program második felében.

Moderátor: Farkas István (Tanácsadók a Fenntartható Fejlődésért)

Program résztvevői:

1. vallási közösségek, kisközösségek, civil együttműködés

- Szűcs Boglárka (Ökogyülekezeti Mozgalom-Magyarországi Református Egyház; MKNE)

- Takács-Sánta András (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Humánökológia szakigazgató; Kisközösségi Program)

- Szalay Tímea (Csalán Egyesület)

- Bánfalvi Andrea (Naphimnusz Teremtésvédelmi Egyesület – Római Katolikus Egyház)

- Erdő Klára (Szent Ferenc Karitász Csoport Budakalászi Katolikus Plébániák)

– kisfilm –

2. A teremtő bizonytalanság, a remény nem csal

- Nobilis Márió (Naphimnusz Teremtésvédelmi Egyesület- Római Katolikus Egyház)

- Béres Tamás (Ararát Teremtésvédelmi Munkacsoport- Magyarországi Evangélikus Egyház)

- Kodácsy Tamás (Ökogyülekezeti Mozgalom-Magyarországi Református Egyház)

A Zöld Civil ON rendezvényein a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztrálni a találkozó összes programjára a Jelentkezési lap kitöltésével lehet itt:

A jelentkezőknek legkésőbb szeptember 18. péntekig küldjük el az online események elérhetőségeit bemutató tájékoztatót.

Facebook esemény: ITT
A Zöld Civil ON további programjai: ITT

Fotó: Jerabek-Cserepes Csilla

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg a Baptista Szeretetszolgálat No Planet B! programja keretében.