Jelentkezés ökogyülekezeti díjra 2016.

Tegyünk együtt a teremtett világ védelméért! Milyen világot szeretnénk továbbadni azoknak, akik utánunk jönnek? Mindnyájunkhoz szól a kérdés, és a keresztyén embereknek különleges felelőssége van a válaszadásban, hiszen Isten teremtett világa bízatott ránk, hogy műveljük és őrizzük. A Magyarországi Református Egyház elkötelezett az ökológiai és az ehhez kapcsolódó szociális és gazdasági problémák kezelésében. Az Ökogyülekezeti Mozgalom arra buzdítja a gyülekezeteket, hogy aktívan vállaljanak részt a problémamegoldásban.

Azok a közösségek, akik vállalják, hogy három éven keresztül teljesítik az ökogyülekezeti cím célkitűzéseit, valamint saját teremtésvédelmi programjukat is kidolgozzák, ökogyülekezeti díjat kapnak. A díj elnyerőinek járó emlékplakett a gyülekezet teremtésvédelmi gondosságát hirdeti.

A kitöltött űrlapokat, pályázatokat az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre várjuk.

Jelentkezési határidő: 2016. szeptember 11.

Az ökogyülekezeti díj adományozásáról az MRE Ökogyülekezeti Tanács által delegált bizottság dönt.

A cím kihirdetése a Teremtés hete ünnepén történik, 2016.szeptember 25-október 02. között.