Sellyei Tanoda

Ami az egyiknek szemét, az a másiknak kincs – szól bölcs közmondásunk, amit a Sellyei Tanoda tanulói nem csak nyugtáznak, hanem meg is valósítják. Az otthonról hozott kinőtt ruhák és játékok így új gazdára találhatnak a kidobás helyett. A szeméthez való tudatos hozzáállást ugyan minden Öko-intézmény zászlajára tűzi, de a megvalósítás annyi féle, ahány kreatív ember csak van. Sellyén ezt választották, na meg a közösségi komposztálást. A tanoda tanulói a református gyülekezettel karöltve gyűjtötték a paróka zöld hulladékát – így teremt generációs együttműködést a teremtés védelme. Ezek a mai fiatalok – sokféleképpen folytatódhatna ez a jólismert frázis. Ezek a mai sellyei tanodások mézeskaláccsal ajándékozzák meg az idős gyülekezeti tagokat a teremtés hetének alkalmából – a jövő rajtunk áll.

sellye1.jpg

sellye3 Sellye Erdők hete kerékpártúra