Határaink és felelősségünk - egyházak, klíma, társadalom, és igazságosság

Szeretettel ajánljuk a Kovász Közösség 2021. április 16-án pénteken megrendezésre kerülő online panelbeszélgetését.
kovász 0416
Forrás: facebook.com/kovaszkozosseg

Lassan körmünkre ég a kérdés: mit tegyünk a jövőért? Hogyan hozhatunk létre igazságos és fenntartható emberi életformát? Meghívott vendégeink az online kerekasztal-beszélgetésben feltárják a felelősségünk forrását, majd etikai és gyakorlati szemszögből is járható kivezető utakat, gyógyírt keresnek a társadalmunk betegségeire. Erről beszélgetni sok kihívást rejt magában. Bonyolult, komplex fogalmakat kell lefordítanunk a gazdaságtan, társadalomtudomány, fenntarthatóság, teológia tárgyköreiből közérthető és egészen gyakorlati nyelvre, eljutnunk a tudománytól a társadalom, majd az egyházi közösségek és az egyes emberek cselekvési lehetőségeihez és motivációhoz, a morális irányadáshoz és a példamutatáshoz. Szeretettel várjuk mindazokat, akik vágynak megérteni a közösségben rejlő lehetőségeket, a kultúra, a gazdaság és a megélt, átformáló hit összefüggéseit, amik ezúttal a fenntarthatóság megkerülhetetlen témájában találkoznak egymással. Hol a közös metszet?

Időpont: 2021. április 16. (péntek) 16:30

Helyszín: a Kovász Közösség Facebook oldala, élő közvetítés

A beszélgetés résztvevői:

Szabó B. András az Ararát Munkacsoporttól
Rodics Katalin a Greenpeacetől
Farkas István a Magyar Természetvédők Szövetségétől
Domaniczky Orsolya környezetpolitikai szakértő
Kodácsy Tamás ökoteológus, az Ökogyülekezeti Mozgalom programvezetője
Nagy Károly humánökológus

Facebook esemény: ITT

Az eseményről készült felvétel ide kattintva visszanézhető.