Ceruzákkal a változás felé

Az Ökogyülekezeti Mozgalom tavasszal rajzpályázatot hirdetett „Világmegváltó kütyük” címmel, melynek eredményhirdetésére az „Egy házunk van” konferencia második napján került sor.

Elméleti kérdések, gyakorlati válaszok

A debreceni Megújuló Energiaparkot június első hétévégéjén olyan látogatók vették birtokba, akik szerettek volna jobban megismerkedni a megújuló energiaforrásokban rejlő lehetőségekkel. Az egyre közismertebb napelemek és napkollektorok mellett itt más fejlesztésekkel is találkozhattak.

Milyen szerepük van az egyházaknak a teremtett világ megőrzésében?

Erre a kérdésre keresték a választ az Egy házunk van konferencia június 3-i pódiumbeszélgetésének résztvevői.

Teremtésvédelem a gyakorlatban

Az Ökogyülekezeti Mozgalom „Egy házunk van" elnevezésű konferenciája nemcsak elméleti előadásokkal és megújuló energiaforrások bemutatásával várta résztvevőit, hanem olyan, már megvalósult teremtésvédelmi gyakorlatokkal, melyek minőségi változást hoztak egy-egy közösség életébe.

Egy házunk van

Egy otthonunk van, a Föld, ezért arra jó sáfár módjára nagyon kell vigyáznunk – ez volt az üzenete az Ökogyülekezeti Tanács, a Református Közéleti és Kulturális Központ, valamint a debreceni rendezvénynek otthont adó Megújuló Energiapark által szervezett teremtésvédelmi konferenciának.

Információ

Magyarországi Református Egyház Ökogyülekezeti Mozgalom

E-mail: info@okogyulekezet.hu

Telefon: +36-30/453-2950

Postacím: 1146, Budapest, Abonyi u 21.

Internet: www.okogyulekezet.hu

Facebook: www.facebook.com/Okogyulekezet

„There isn’t a Planet B! - CSO-LA/2017/388-137. A honlap az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg. Tartalmáért az Ökogyülekezeti Mozgalom felel, és azok nem szükségszerűen egyeznek meg az Európai Unió véleményével.”

Kövess minket

Hírlevél feliratkozás