A bezárult világ ébresztése

Imádsággal ajkukon és jó reménységgel szívükben próbáltak a telkibányai reformátusok alkalmat találni arra, hogy a közösség, a település és tágabb környezetük lelkileg, szellemileg megerősödve és élményekkel gazdagon térhessenek haza a tizenegyedik alkalommal megrendezésre kerülő Teremtés ünnepéről.

Teremtés hete Szóládon

Az alábbiakban a Szóládi Református Egyházközség teremtés heti alkalmairól olvashatunk.

Teremtés hete a Rózsakerti refiben

A budafoki Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium teremtés heti ünneplésébe nyerhetünk bepillantást.

A közösség megtartása minden eszközzel

Idén ősszel már második alkalommal emlékeztek meg a zsujtai reformátusok a teremtett világukról. 2019-ben brácsa koncerttel, természetfotó kiállítással, istentisztelettel hívták fel a figyelmet, hogy a földet művelésre és megőrzésre kaptuk. Ezen az őszön rendhagyó módon, alkalmazkodva a jelenlegi helyzethez, próbálták az egész közösséget bevonni az ünneplésbe.

A Teremtés hete a Partiumban, Nagyszántón

Az Ökumenikus Teremtésvédelmi Munkacsoport által közzétett 'Teremtés hete közös ünneplése’ felhívásra, a járványhelyzet bizonytalanságai ellenére is szép számmal érkeztek esemény regisztrációk. Összesen 31 közösség osztotta meg teremtés heti alkalmának hírét, ezek közül 7 közösség jelentkezett a református egyházból, határon innen és túl.

Információ

Magyarországi Református Egyház Ökogyülekezeti Mozgalom

E-mail: info@okogyulekezet.hu

Telefon: +36-30/453-2950

Postacím: 1146, Budapest, Abonyi u 21.

Internet: www.okogyulekezet.hu

Facebook: www.facebook.com/Okogyulekezet

„There isn’t a Planet B! - CSO-LA/2017/388-137. A honlap az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg. Tartalmáért az Ökogyülekezeti Mozgalom felel, és azok nem szükségszerűen egyeznek meg az Európai Unió véleményével.”

Kövess minket

Hírlevél feliratkozás