Kelemér-Gömörszőlős Református Társegyházközség

A kihalt, száraz, élettelen bokor helyébe ültess rózsát. Keleméren ez az erős, szinte szimbolikus tett jól példázza a gyülekezet öko-tevékenységeit. A parókiaudvarra telepített 80 gyümölcsfa egyikének árnyékában megpihenhetnek a túrázás szerelmesei, hiszen a kéktúra útvonala kettészeli a települést. Aki bort iszik ne prédikáljon vizet – nincs ez másképp, ha az ember teremtésvédelemmel foglalkozik. A gyülekezet lelkipásztora szerint a legfontosabb a hitelesség – amikor a nagy rendezvények után nem konténer viszi el a műanyag szemetet, vagy az ember pelenkát mos – gondolva a jövőre, esetleg nem dobja ki a zacskókat mit sem sejtve, inkább újra felhasználja azt. A jó példa pedig ugyanolyan ragadós, mint a rossz: csak idő kérdése minden. A kelemériek tudják, mire jó az ökogyülekezeti cím – nem arra, hogy egy porosodó oklevél legyen az irodafalon, hanem arra, hogy feltekintve rá emlékezzen a közösség, mit is vállalt. Védeni a teremtett világot – hálából, jó példával, örömmel.

TH 4 vágott

TH 5 vágott  TH 3 vágott