Nagyszántói Református Egyházközség

Az eső szagát szinte mindenki kivétel nélkül szereti. Ezt nem én mondom, hanem egy erre irányuló kutatás, miszerint az ember túlélése soká függött az esőtől - illatához így a túlélést társítottuk. A Nagyszántói Református Egyházközség nem csak szereti az eső illatát, de hasznosítja is azt, mióta víztározókat vásároltak, 1200 liter esővizet gyűjtöttek és hasznosítottak. A kis partiumi közösség úgy véli, ők is kaptak egy darab földet a teremtett világból, így azt szépítik, ültetik tele, kertészkednek rajta – ’zöldítenek’. A szemétszedésen és a jótékonysági ruhavásáron kívül a szabadban is számos alkalmat tartanak – még csokitojás keresést is. Az ember a saját portája és élettere védelmében gyakran épít kerítést. A közvélekedés szerint a beton az igazi áthatolhatatlan biztonság, ám a nagyszántóiak a kerítés dolgát is inkább kúszónövényekre bízzák – ezek gyökere idővel kikezdi a betont, hiszen tudjuk: a természet utat tör magának.

DJI 0246 nagyszántó vágott
IMG_20191127_125453.jpg