Szóládi Református Egyházközség

Ahogy a dobostorta, a Herendi porcelán és a Vizsolyi Biblia hungarikumok, úgy a Szóládon előállított lekvár, aszalt gyümölcsök és gyümölcslevek Soladiumok. Ez persze csak játék a szavakkal, a Soladium a Szóládi Református Egyházközség hulladékmentes és környezettudatos gyümölcsfeldolgozója, amivel a falu egyik legjelentősebb munkáltatója a gyülekezet. A két évtizede életképtelennek nyilvánított közösség úgy kapott életre, ahogyan az első zsoltár folyóvíz mellé ültetett fája - Istenből táplálkozva áldás kíséri útját. Őshonos gyümölcsöse több ökogyülekezetnek is van, a szóládiak azonban közösségben imádkoznak is benne a Teremtés hetének apropóján. Ne feledjük a teremtett világnak - amit védeni igyekszünk - legtalálékonyabb teremtménye az ember; mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a ,,borotválkozás-sztrájk” amit a gyülekezet férfi vezetősége adománygyűjtés céljából ötlött ki. A szakállak megnőttek, a pénz összegyűlt, Isten áldása pedig kísér.

Szólád1Kép forrása: Szóládi Református Egyházközség