Isten oikoszának megújítása - visszanézhető a VIII. Ökogyülekezeti Konferencia

Isten oikoszának megújítása címmel rendezte meg soron következő éves konferenciáját az MRE Ökogyülekezeti Mozgalom 2021 november 26-án. A címválasztás tulajdonképpen az idei Teremtés hete nemzetközi tematikáját folytatta, ezzel is jelezve, hogy a teremtésvédelem ügye nem szűkíthető le egyetlen hétre az évben. A szám szerint nyolcadik ökogyülekezeti konferenciára végül az aktuális járványveszély miatt online került sor, így az ökogyülekezeti oklevelek és díjak személyes átadásától el kellett tekinteni. A nyitó áhítatot Karsay Eszter református lelkipásztor tartotta, majd Victor András biológus, az ELTE nyugalmazott főiskolai tanárára adott elő. Az éves beszámolót követő közgyűlésen új tagokat választottak az Ökogyülekezeti Tanácsba, ezután a frissen csatlakozott ökogyülekezetek mutatkoztak be.

Forrás: Barna Bálint/parokia.hu

A konferenciáról készült felvétel - Karsay Eszter áhítata és dr. Victor András előadása - ide kattintva visszanézhető (a megnyíló oldal alján)
Az ökogyülekezeti jó gyakorlatok fórum ide kattintva megtekinthető (a megnyíló oldal alján).