Hajmáskér-Sólyi Református Társegyházközség

Öt racka, egy kuvasz és egy tő levendula mennek az úton… Így kezdődhetne akár egy tréfás mese is, azonban itt csupán a Hajmáskér-Sólyi Református Társegyházközség udvarára néztünk be. A rackák a fűvágásért felelnek, a kuvaszok fajtamentése zajlik, a levendulából pedig illatpárna és szörp készül a jótékonysági vásárra. Ha virágkötészetről vagy csillagászatról tanulnánk itt, azt is megtehetjük, nem is beszélve a példaértékű összefogásokról. Egy társegyházközségnek tudnia kell együttműködni, ám ha ez már zökkenőmentes, jöhet a többi összefogás. A Hajmáskér-Sólyiak együttműködnek a Magyar Élelmiszerbankkal, melynek keretében megmaradt pékárut osztanak szét a gyülekezeti közösségen belül. Hogy mi van Várpalotától Tapolcáig? Nem, nem csupán festői tájak, de házi segítségnyújtó szolgálat is, amit szintén a Társegyházközség működtet.

racka
Írta: Bárdos-Blatt Boglárka
Képek: Bikádi László

Kép1 kuvasz