Soproni Evangélikus Egyházközség

A hitoktatást vegyíteni a kémiával? Talán elsőre szokatlan kombinációnak tűnhet, de a soproni evangélikus iskolákban kreatívan állnak az oktatáshoz. Iskolai hittanon vagy a gyülekezeti gyermekeknek szánt alkalmakon, a saját fejlesztésű BibLab program keretében bibliai történeteket kémiai kísérletekkel szemléltetnek. Eközben a soproni evangélikus középiskolások sem restek: 72 órájukat szánták oda kompromisszum nélkül. A történelmi egyházak által létrehozott kezdeményezés az ifjúságot közhasznú tevékenységre buzdítja. A soproni hegyek festői környezetet biztosítanak az evangélikus gyülekezet szabadtéri programjaihoz – legyen az kirándulás, gesztenye gyűjtés, geoláda-keresés vagy akár bogrács körüli vendégség. A Teremtés Hetének színes programjai a szokásos aratási hálaadó istentisztelettel zárulnak a Soproni Evangélikus Egyházközségben.

erdei gyerek istentisztelet 7

Szöveg: Bárdos-Blatt Boglárka
Képek: Soproni Evangélikus Egyházközség

erdei gyerek istentisztelet 5Erdei kirándulás és gyerekistentisztelet