Hajdúnánási Református Egyházközség

,,A stílus maga az ember” – talán nem túlzás azt állítani, hogy a mondat  mögött álló francia író olyan emberekre érthette magvas meglátását, mint a hajdúnánási diákok. Akik ugyanis újrahasznosított és természetes anyagokból készült ruhák divatbemutatójával ünnepelnek a teremtés hetén – azokat aligha lehetne kisebb bókkal illetni. Míg a diákok divatot diktálnak, az idős otthon lakói minta kiskertet művelnek – ez elfoglaltságként sem utolsó, nem is beszélve a betakarítható javakról. A nagyszabású globális értekezések helyett a fókusz a lokális megoldásokon nyugszik – nem csak vallják, de cselekszik is ezt a hajdúnánásiak. A Református Ízek Találkozóján az ugyan nem derült ki, milyen íze van egy tiszteletesnek – az azonban nyilvánvalóvá vált, hogy az ökológiai gazdálkodás is része a teremtett világért való felelősségünk felvállalásának. Ünnepi istentiszteleten már bizonyára sokan, ám öko-istentiszteleten talán kevesebben voltunk. A hajdúnánásiak voltak már és azóta tudják: a teremtett világunk maga egy istenbizonyíték.

Hajdúnánás 2019.okt

Hajdúnánás 2016.07  Hajdúnánás 2021