Telkibányai Református Egyházközség

Míg az Édenkertet folyók övezték, addig Telkibányát hegy veszi körül. Hegy, gyümölcsösök, Vártemplom, szilvafás temető. A valaha demográfiailag szebb napokat élt község, állja a sarat – nem egészen hatszáz lélek beépülve a történelem vérkeringésébe nem elégszik meg az örökséggel, örökül hagyni is akar. No de nem csak szilvalekvárt és mézesdiót – amit a ,,Vártemplom kincsének” is neveznek – nem. Fontosabb az a szellemi tőke, amit örökül hagynak az utánuk jövőknek. Teremtésvédelem minden szinten – hallható, tapintható és ízlelhető formában. Hogy mit jelent ez? Belefonva a prédikációba, ásványokat érintve vagy akár bibliai ételeket kóstolva jöhet szembe velünk a teremtésvédelem – ha azt Telkibánya kínálja. A múltból merítve, de a jövőt építve - két lábbal a földön.

templom03 másolata

Ismertetőt írta: Bárdos-Blatt Boglárka